Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiane codziennie przez cały miesiąc, stanowią wyjątkową okazję do pogłębienia relacji z Chrystusem i zanurzenia się w Jego nieskończonej miłości. 
Dlaczego warto uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych? Oto 6 powodów, które mogą zainspirować do regularnego udziału w tych pięknych modlitwach.

 

WYRAZ WDZIĘCZNOŚCI I MIŁOŚCI

Najświętsze Serce Jezusa jest symbolem Jego bezgranicznej miłości do każdego człowieka. Uczestnictwo w nabożeństwach czerwcowych to sposób na okazanie wdzięczności za tę miłość. Każda modlitwa, każda pieśń, każde rozważanie przypomina nam o tym, jak bardzo jesteśmy kochani i jak wielką cenę Jezus zapłacił za nasze zbawienie.

 

CZAS NA GŁĘBSZĄ MODLITWĘ

Codzienne uczestnictwo w nabożeństwach czerwcowych to doskonała okazja do pogłębienia swojej modlitwy. W zabieganym świecie, gdzie często brakuje czasu na spotkanie z Bogiem, te wieczorne nabożeństwa stają się oazą spokoju i refleksji. To chwila, w której możemy zatrzymać się, wyciszyć i zanurzyć w modlitwie, powierzając Jezusowi wszystkie nasze troski, radości i nadzieje.

 

WSPÓLNOTOWE DOŚWIADCZENIE WIARY

Nabożeństwa czerwcowe gromadzą wiernych w kościołach, tworząc wspólnotę modlitwy. To piękne doświadczenie, gdy razem z innymi możemy śpiewać, modlić się i adorować Najświętsze Serce Jezusa. Wspólnota umacnia naszą wiarę, dodaje sił i inspiruje do dalszego wzrastania duchowego. Wspólna modlitwa jest także świadectwem naszej wiary dla innych.

 

OKAZJA DO ZADOŚĆUCZYNIENIA

Modlitwa do Najświętszego Serca Jezusa jest również aktem wynagradzającym za nasze grzechy i grzechy całego świata. Uczestnicząc w nabożeństwach czerwcowych, możemy prosić Jezusa o przebaczenie i miłosierdzie, czyniąc zadośćuczynienie za popełnione zło. To akt pokory i skruchy, który zbliża nas do Boga i pozwala doświadczyć Jego nieskończonego miłosierdzia.

 

DUCHOWE UMOCNIENIE NA CO DZIEŃ

Regularne uczestnictwo w nabożeństwach czerwcowych to sposób na duchowe umocnienie. Codzienna modlitwa, rozważanie i adoracja Najświętszego Serca Jezusa dodają sił do pokonywania trudności dnia codziennego. To czas, w którym możemy zaczerpnąć ze źródła Bożej miłości, aby potem dzielić się nią z innymi. Każde nabożeństwo to duchowy zastrzyk energii, który pomaga nam lepiej przeżywać nasze życie.

PRZYPOMNIENIE O MIŁOŚCI BOŻEJ

W świecie pełnym zgiełku i pośpiechu, łatwo zapomnieć o najważniejszych wartościach. Nabożeństwa czerwcowe przypominają nam o miłości Bożej, która jest fundamentem naszego życia. To czas, w którym możemy zatrzymać się i na nowo odkryć, jak bardzo jesteśmy kochani przez Boga. To przypomnienie, że nasza wartość nie zależy od osiągnięć czy posiadanych dóbr, ale od tego, że jesteśmy dziećmi Bożymi, otoczonymi Jego miłością.

za aleteia.pl