Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

  1. Przeżywamy dzisiaj 13 Niedzielę Zwykłą. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Jarosława Olszewskiego SAC, pallotyna który od wielu lat posługuje jako proboszcz w parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu w Ukrainie. Ks. Jarosław będzie po Mszy zbierać ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej dotkniętej skutkami wojny.
  2. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a po wieczornej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy o powołania z racji I czwartku miesiąca, a po nich adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  4. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Spowiedź święta będzie od godz. 6.30 do 7.00 oraz od godz. 16.30 do 18.00. Komunia św. dla tych co nie mogą zostać na Mszy będzie udzielana o godz. 17.00 i 17.30. Po każdej Mszy odmówimy akt zawierzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.30 odśpiewamy Godzinki do Bożego Miłosierdzia i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę po porannej Mszy odmówimy jak co tydzień różaniec oraz akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W sobotę wybieramy się po raz pierwszy na parafialny spływ kajakowy. Wszyscy którzy się zapisali na podróż rowerami – spotkanie przed kościołem o godz. 10.20. Wspólny wyjazd do Zamościa (około 16 km), po krótkiej modlitwie o godz. 10.30. Z kolei zapisani, którzy udają się samochodami spotykają się o godz. 11.30 w miejscu Przystań Łochowo, na ul. Lamparciej, skąd zostaną przewiezieni do miejsca startu kajaków. Życzmy sobie pięknej pogody.
  7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza rekrutacje na Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne, 2-letnie podyplomowe Studia Teologiczno-katechetyczne, Kurs zaawansowany doradców życia rodzinnego. Rekrutacja trwa do 18 września , a rozmowy rekrutacyjne przeprowadzone będą dnia 20 września tego roku. Ponadto trwa rekrutacja do Seminarium Duchownego młodych mężczyzn po maturze, którzy odczuwają kapłańskie powołanie. Szczegóły na plakatach.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w październiku. Ostateczne zapisy do 10 lipca.
  9. Wszystkim za każde dobro, za ofiary (na Konfesjonał Miłosierdzia udało się zebrać tydzień temu do puszek 1800, a wpłat na konto 2100 zł) prace, szczególnie ostatnio sprzątającym w naszym kościele z serca dziękujemy.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Przewodnika Katolickiego dołożony jest dzisiaj modlitewnik „5 minut z Bogiem”

Wszystkim odpoczywającym w

tym czasie wakacji, dzieciom i młodzieży życzymy bardzo dobrego czasu i przypominamy o obecności na Mszy św.

 

 

Ks. Maciej

Proboszcz