Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej poza piątkiem, kiedy odmówimy litanie w łączności z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 oraz niedzielą, kiedy to nabożeństwo odprawiamy po Mszy o godz. 9.30.
 2. Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolno-katechetycznego, na której podziękujemy Panu Bogu za cały ten rok oraz ogarniemy modlitwą dzieci i nauczycieli z dyrekcją na czele, odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00.
 3. Ruszyła dzisiaj pielgrzymka pod egidą naszej parafii do grobu św. Jakuba  w Santiago de Compostella, w której bierze udział 28 osób wraz z ks. Wojtkiem na czele. Pokonają w sumie 290 km. Towarzyszmy im duchowo w tym pielgrzymim trudzie.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie członków naszego chóru Misericordia Dei na plebanii przy stole, jak pogoda pozwoli to przy grillu, na podsumowanie jego działalności w ciągu roku.
 5. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
 7. W czwartek od godz. 18.00 do 20.00 udzielał będzie bezpłatnie porad prawnych w zakresie prawa cywilnego jak i rodzinnego, Radca Prawny Pan Piotr Szota. Będzie to ostatni dyżur przed wakacjami. Dziękujemy Panu Piotrowi za cały rok jego bezpłatnej pomocy.  
 8. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę 29.06 zapraszamy do sprzątania Kościoła 1 grupę oraz wszystkich komu zależy na czystości naszej świątyni i dysponuje czasem.
 10. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy Pallotyna Ks. Jarosława Olszewskiego, który posługuje od wielu lat w par. Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu w Ukrainie w dotychczasowej parafii naszej organistki Pani Anastazji. Ks. Jarosław wygłosi kazanie i będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc dotkniętej wojną społeczności oraz ukończenie kościoła który budowany jest od dwudziestu lat. 
 11. Rada Osiedla Wilczak – Jary zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Z tej okazji 26.06 od godz. 17.00 w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Nakielskiej 117 zostanie otwarty punkt konsultacyjny w którym będziemy mogli dowiedzieć się szczegółów tego budżetu oraz zgłosić swój projekt.
 12. Pragniemy zorganizować w sobotę 6 lipca parafialny spływ kajakowy. Start spod kościoła rowerami do Zamościa i stamtąd kajakami do przystani w Łochowie, gdzie będą czekać na nas rowery oraz przygotowane ognisko z różnorodnym jedzeniem. Koszt 80 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona do 20 rowerów i 40 osób w kajakach. Zapisy u ks. Proboszcza w zakrystii bądź biurze. wpłata przy zapisach to 40 zł. zapraszamy.
 13. Trwają prace remontowe. W zeszłym tygodniu został naprawiony dach na garażach, koszt 8 tyś zł. Trwają prace przy kanalizacji Betanii.
 14. Rozpoczęliśmy pracę nad powstaniem konfesjonału Miłosierdzia. W czwartek był Pan projektant, który stworzy projekt konfesjonału korespondujący z charakterem naszej świątyni. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu, pod chórem wystawione są puszki ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary, oraz za te które już wpłynęły na nasze konto.
 15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w październiku.     
 16. Wszystkim za każde dobro, za ofiary, prace, wszelka pomoc, obecność z serca dziękujemy.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 18. Wszystkim dzieciom i młodzieży rozpoczynającym czas wakacji życzymy jak najlepszego wypoczynku oraz wszystkim którzy będą mieli czas urlopowy. Nie zapominajmy w czasie wakacji, urlopów o Panu Bogu obecnemu w Eucharystii oraz pięknie natury. Wszystkim Ojcom z okazji ich dnia życzymy Bożego błogosławieństwa i radości w naśladowaniu najlepszego Ojca w niebie.
 19. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa wylewa na nas ogrom Bożego Miłosierdzia.

 

Ks. Maciej

Proboszcz