Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej poza piątkiem, kiedy odmówimy litanie w łączności z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 oraz niedzielą, kiedy to nabożeństwo odprawiamy po Mszy o godz. 9.30.
 2. Przypominamy, że Rada Osiedla Wilczak – Jary zaprasza dzisiaj na spacer po naszym osiedlu. Początek o godz. 11.00 przy pętli tramwajowej na Wilczaku, a koniec w Park Hotelu na ul. Wrocławskiej. Jednym z punktów odwiedzin będzie nasz kościół. Przewodnikiem jest Pan Piotr Weckwert.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas siódmych i ósmych. Przypominamy, że w naszej diecezji obowiązuje trzyletni cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Od września zapraszamy do zgłoszenia młodzież z obecnej klasy szóstej.
 4. We wtorek o godz. 10.30 w na Uniwersytecie Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawie nasz ks. Wojciech będzie bronił pracy doktorskiej z zakresu Prawa Kanonicznego. Jesteśmy dumni z jego dokonań i życzymy mu światła Ducha Świętego na ten ważny czas, o co w tym dniu gorąco Boga prośmy.
 5. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
 7. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 8. Za tydzień na godz. 11.00 w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę dziękczynną na zakończenie roku Szkolno-Katechetycznego.
 9. Podjęliśmy decyzje o powstaniu w naszym kościele specjalnego zamykanego konfesjonału, który stworzy przestrzeń do jeszcze głębszych spowiedzi. Jako parafia pw Bożego Miłosierdzia musimy mieć takie miejsce, w którym będziemy mogli w sposób całkowicie swobodny z tej łaski daru Miłosierdzia jak najpełniej korzystać. Jesteśmy już po pierwszej konsultacji z Panem stolarzem, który ten konfesjonał wykona. Dokładny koszt jeszcze nie jest znany, ale szacunkowo będzie wynosił około 30 – 40 tyś. Za tydzień w niedzielę będą wystawione puszki na ten cel. Można także dokonywać wpłat na konto z dopiskiem na Konfesjonał Miłosierdzia. Już teraz dziękujemy za złożone ofiary i wierzymy, że uda nam się go zbudować i będzie służył nam, jak i następnym pokoleniom.
 10. Już teraz informujemy, że o godz. 18.00 w czwartek 27.06 będzie bezpłatnie udzielał w biurze na plebani porad prawnych Radca Prawny Pan Piotr Szota. Już teraz dziękujemy za jego dobre serce.
 11. Informujemy, ze są jeszcze wolne miejsca nie pielgrzymkę do Fatimy do Portugalii. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Przewodniczący Rady Osiedla Pan Jarosław Cholewczyński pragnie poinformować, że tramwaj linii nr 1 z Wilczaka do Lasu Gdańskiego, czyli Myślęcinka, wraca do kursowania w weekendy. Mamy zapewnienie od Zarządu Dróg Miejskich, że mieszkańcy mogą liczyć na przejazdy w w/w kierunku w soboty i niedziele do końca wakacji.
 13. Trwają prace przy kanalizacji naszej Betanii. Za poświęcony czas i ogrom pracy już teraz dziękujemy Panu Krzysztofowi, Grzegorzowi oraz Markowi.
 14. Wszystkim za każde dobro, za ofiary, prace, wszelka pomoc, obecność z serca dziękujemy.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Mieczysław Kaczmarek l. 94 z ul. Pogodnej oraz śp. Waldemar Eron l. 64 z ul. Chłodnej. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 17. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa wylewa na nas ogrom Bożego Miłosierdzia                                                                                         Ks. Maciej                                                                                           Proboszcz