Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Miesiąc czerwiec jest szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy wieczornej poza piątkiem, kiedy odmówimy litanie w łączności z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 oraz niedzielą, kiedy to nabożeństwo odprawiamy po Mszy o godz. 9.30.
 2. Dzisiejszej niedzieli 7 osób reprezentuje nasza parafię w Terenowej Masakrze. Startują o godz. 11.40. Życzymy im powodzenia!
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych, którzy się zapisali, bądź chcą zapisać na pielgrzymkę do Portugalii, którą odbędziemy w dniach 17.10-24.10.2024.
 5. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W środę zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, które się odbędzie na plebani o godz. 16.30.
 7. W środę także o godz. 18.45 spotkanie w Betanii dzieci i ich rodziców wyjeżdzających do Energylandii.
 8. W czwartek o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. z okazji 21 rocz. święceń kapłańskich ks. Macieja. Zjadą się do naszego kościoła wszyscy wyświęceni w roku 2003 w diecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Po adoracji, z racji że jest to 13 dzień czerwca, zapraszamy na różaniec Fatimski wokół kościoła zakończony Apelem Jasnogórskim.
 10. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 11. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Biblijne.
 12. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła grupę 2, oraz wszystkich chętnych, którym zależy na czystości Domu Bożego.
 13. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 Msza św. za żywych i zmarłych Członków Żywego Różańca, po tej Mszy odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego dziesiątkę różańca w intencjach Wspólnoty. Wymiana tajemnic w Betanii. Zapraszamy do włączania się w ten wspólnotowy różaniec.
 14. Za tydzień w niedzielę Rada Osiedla Wilczak – Jary zaprasza na spacer po naszym osiedlu. Początek o godz. 11.00 przy pętli tramwajowej na Wilczaku, a koniec w Park Hotelu na ul. Wrocławskiej. Jednym z punktów odwiedzin będzie nasz kościół. Przewodnikiem będzie Pan Piotr Weckwert, chodząca encyklopedia bydgoskich dzielnic. Serdecznie zapraszamy.
 15. Już teraz zapraszam młodzież z klas 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na ostatnie spotkanie przed wakacjami w poniedziałek 17.06 po wieczornej Mszy św.
 16. Trwają prace przy kanalizacji naszej Betanii. Za poświęcony czas i ogrom pracy już teraz dziękujemy Panu Krzysztofowi, Grzegorzowi oraz Markowi.
 17. Wszystkim za każde dobro, za ofiary, prace, wszelka pomoc, obecność z serca dziękujemy.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Oprócz Przewodnika Katolickiego został wyłożony nowy numer kwartalnika Trwajcie w Miłości.
 19. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa wylewa na nas ogrom Bożego Miłosierdzia.

 

 

 

Ks. Maciej

Proboszcz