Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. na ostatnie przed wakacjami, czuwanie w duchu Taize. Następne będzie w pierwszą niedzielę września.
 2. Trwamy w tradycyjnej „oktawie” Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła, połączone z odśpiewaniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 9.30. Zapraszamy bardzo dziewczynki sypiące kwiatki, a także wszystkich do licznego udziału. Niech miłość do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie nieustannie się w nas rozwija.
 3. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa. Ze względu na procesję nie będzie wyjątkowo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek kończymy „Oktawę” Bożego Ciała. Po zakończonej procesji poświęcimy przyniesione do kościoła wianki. Jest to także pierwszy czwartek i z tej okazji będziemy gościć w naszej wspólnocie naszego przyszłego praktykanta, ks. Diakona Radosława Korzeńskiego, który wraz z jeszcze jednym klerykiem będzie się z nami modlił o powołania do kapłaństwa i zakonu, szczególnie z naszej diecezji. Ks. Diakon wygłosi do nas Słowo Boże.
 5. W najbliższy czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek, który jest pierwszym miesiąca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź w tym dniu: rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 16.30. Dla tych, którzy nie mogą zostać na Mszy św. Komunia św. będzie rozdawana o godz. 17.00 oraz 17.30. Po Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz procesja dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich którzy mogą by w tym dniu uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa przez wzięcie udziału w Uroczystej Mszy Świętej. W tym dniu nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 7. Do chorych z sakramentami udamy się w piątek i sobotę od godz. 8.00 rano.
 8. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele budowlano – remontowe.
 9. W poniedziałek 10.06 po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką do Portugalii którą organizujemy w dniach 17.10 do 24.10.2024. Na spotkaniu będzie można zrobić przedpłatę w wysokości 500 zł.
 10. W środę 12.06 o godz. 18.45 w Betanii spotkanie dzieci ich rodziców wyjeżdzających do Energylandii.
 11. W piątek 14.09 zapraszamy po wieczornej Mszy na spotkanie Biblijne. Ostatnie przed wakacjami.
 12. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Pelplina, która odbędzie się 28.09 w ramach diecezjalnych obchodów XX-lecia istnienia naszej diecezji. Koszt 80 zł.
 13. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk z okazji na zbliżające się obchody 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy zaprasza na szczególny koncert pod tytułem „Ciągle żywy”. Odbędzie się on w sobotę 8.06 o godz. 19.30 bydgoskiej Sisu Arena na ul. Toruńskiej 59.
 14. Wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała z całego serca dziękujemy, za wszystkie ofiary składane na tacę bądź parafialne konto Wielkie Bóg zapłać!
 15. Pragniemy bardzo mocno podziękować wszystkim za ofiary składane na tacę, bądź konto, za każdą pomoc hojnie udzielaną, szczególnie za zaangażowanie przy organizacji procescji Bożego Ciała
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej..
 17. Niech Dobry Bóg ..

 

Ks. Maciej

Proboszcz