Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Podczas dzisiejszej niedzieli pochylamy się nad największą tajemnicą wiary chrześcijańskiej dotyczącą Jednego Boga w troistości Osób. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas czwartych przezywają rocznicę I Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich i ich rodzicach w naszych modlitwach.
 2. Dzisiaj przezywamy także Dzień Matki. Składamy wszystkim Matkom najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i pociechy ze swoich dzieci. W kruchcie kościoła z tej okazji młodzież przeprowadza kiermasz ciast.
 3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczyste przeżycie I Komunii św., które miało miejsce tydzień temu w naszej parafii. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za obecność w czasie białego tygodnia, szczególnie za złożone ofiary na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego. Udało się zebrać 730 zł. 
 4. W tym tygodniu kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe oprócz czwartku codziennie o godz. 17.30. 
 5. We wtorek Pani Anastazja zaprasza na próbę chóru po wieczornej Mszy św.
 6. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa Majowego.
 7. W środę po wieczornej Mszy zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków oraz chłopców do niesienia poduszki.
 8. W kruchcie od poniedziałku będą wystawione kosze i można przynosić kwiaty do sypania w czasie procesji.
 9. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Jest to szczególny dzień w którym manifestujemy naszą wiarę w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Chcemy Go zaprosić aby przeszedł ulicami naszej parafii i nam błogosławił. Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00, 9.30, oraz zaraz po procesji, pewnie około 12.00, a także o godz. 19.00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 i przejdzie ulicami, Nakielską, Czerwonego Krzyża, Huzarską, Słoneczną oraz powróci Nakielską. Zachęcamy by w tym dniu były wystrojone emblematami eucharystycznymi okna naszych domów. Zapraszamy także Panów by zgłaszali się do niesienia baldachimu oraz pocztów sztandarowych.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy św o godz. 19.00 odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Adorację zakończymy apelem Jasnogórskim.
 11. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja dookoła kościoła po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 9.30. 
 12. W piątek młodzież z naszego Duszpasterstwa uda się z ks. Wojtkiem do Warszawy. Przy grobie bł. Kard Wyszyńskiego będą w modlitwie pamiętać o naszej parafii życzymy im udanego wyjazdu.
 13. Do chorych udamy się z sakramentami 7 i 8.06.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca odmówimy po porannej Mszy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz różaniec jak w każdą sobotę.
 15. W sobotę 1 czerwca przezywamy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Osiedla Wilczak – Jary zaprasza na festyn na polanie przy kortach w godzinach 11.00 – 15.00. Przygotowanych jest wiele atrakcji m.in. dmuchane place zabaw, malowanie twarzy, rzut podkową, strzelanie z łuku, konkursy z nagrodami.
 16. Za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca zapraszamy po wieczornej na czuwanie w duchu Taize
 17. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu do największego parku rozrywki Energylandii. Wyjazd będzie 8 lipca. Zapisy do 21 czerwca. Więcej informacji u ks. Wojtka.
 18. Zachęcamy do pielgrzymki do Portugalii, która odbędzie się z naszej parafii w dniach 17.10 – 24.10.2024. Są jeszcze wolne miejsca.
 19. Z wielką radością ogłaszamy, że od września w naszej parafii roczną praktykę rozpocznie ks. Diakon Radosław Korzeński.
 20. Pragniemy bardzo mocno podziękować wszystkim za ofiary składane na tacę, bądź konto, za każdą pomoc hojnie udzielaną, szczególnie za zaangażowanie przy organizacji procescji Bożego Ciała
 21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone są Przewodniki, także Mały Przewodnik Katolicki, modlitewnik „5 min z Bogiem”, oraz list Papieża Franciszka do dzieci. 
 22. Niech Bóg w Trójcy Jedyny udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa..

Ks. Maciej

Proboszcz