Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

MISERICORDIA SCELUS EST

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | Niedziela: 8:00 9:30 11:00 12:30 19:00 | Dni powszednie: 7:00 18:00

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Za tydzień w niedzielę Świętej Trójcy zakończy się czas Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
 2. Wielką radość przeżywa dzisiaj 29 dzieci z naszej parafii, które podczas Mszy Św. o godz. 11.00 po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 
 3. Od poniedziałku do piątku dzieci Pierwszokomunijne będą przezywać Biały Tydzień. Będziemy gościć w poniedziałek ks. Stanisława Florczaka, który wiele lat spędził w amazońskiej dżungli i opowie dzieciom wiele ciekawych rzeczy na temat misji, a w środę ks. Michała Borowskiego, który opowie nam o Eucharystycznym Ruchu Młodych. Apelujemy do rodziców, aby umożliwili swoim dzieciom udział każdego dnia w nabożeństwie majowym oraz Eucharystii.  
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św o godz. 9.30.
 5. W poniedziałek przeżywać będziemy w kościele święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W środę odmówimy po porannej Mszy litanię do św. Józefa, a Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa Majowego.
 7. W czwartek Ze względu na robienie pamiątkowego zdjęcia Dzieciom Komunijnym ponownie nie będzie Adoracji Najśw Sakramentu.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy będzie miał dyżur do godz. 20.00 Radca Prawny Pan Piotr Szota, który udzieli bezpłatnych porad w zakresie prawa cywilnego.
 9. Pani Anastazja zaprasza na próbę chóru w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek, piątek po wieczornej Mszy św. Dzieci będą miały scholkę w sobotę o godz. 9.00.
 10. W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przezywać rocznicę I Komunii dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie do kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 16.30.  
 11. Cieszymy się z faktu ustanowienia dla naszej wspólnoty nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, które miało miejsce w ostatnią sobotę. Życzymy Panom owocnej posługi. 
 12. W sobotę wyjazd do Gietrzwałdu świętej Lipki. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 sprzed parafii.
 13. Za tydzień niedziela Świętej Trójcy. Przypada w tym dniu Dzień Matki. Nasza młodzież przygotowała na ten dzień kiermasz ciast. 
 14. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii chętnych Panów do niesienia baldachimu w czasie procesji oraz sztandarów naszych duszpasterstw. 
 15. Ks. Wojtek prosi osobę, która pożyczyła sobie, bądź zabrała książkę z jego konfesjonału o jej zwrot.
 16. Pragniemy bardzo mocno podziękować wszystkim za ofiary składane na tacę, bądź konto, za każdą pomoc hojnie udzielaną. Chcaiłbym również podziękować za wszystkie życzenia składane z okazji imienin i za obecność na kawie w Betanii. Bóg zapłać.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 18. Niech Duch Święty hojnie obdziela nas swoimi Darami. 

 

Ks. Maciej

Proboszcz